Dabas skati Amerikā.

Lielais kanjons

Kad dodies uz Ameriku, tad nedrīkst pilnībā vien nodoties skaisto pilsētas skatu pētīšanai. Jā, pilsētas Amerikā ir skaistas, bet tās nav ne uz pusi tik skaistas kā tas, ko slēpj zeme aiz pilsētu robežām.
Paceļojot par Ameriku (un nu jau es vairs arī nerunāju tikai par Amerikas Savienotajām Valstīm) man ir sanācis apskatīt daudz skaistu un apbrīnojamu dabas objektu. Elpu aizraujošs skats, tik tiešām. Ko tādu neapskatīt ir grēks un ko tādu neredzēt ir vējā palaista skaistas dzīves iespēja.

Viena no vietām, kas ir ikoniska visiem pašiem Savienoto valstu iedzīvotājiem ir Lielais kanjons. Skats ir tiešām iespaidīgs. Perfekta iespēja redzēt to, kā pēc pāris gadiem varētu izskatīties visa pasaule, ja kaut kas notiktu ar ūdeni. No gida stāstītā sapratu, ka tur agrāk bija tecējusi upe vai kaut kas tāds,gadu laikā tā radīja eroziju, kas izveidoja kanjonu un tad ūdens pazuda. Tiesa, pa kanjona apakšu vēl ir redzams, kā plūst kaut kāda niecīga straumīte. Vismaz no augšas tā izskatījās niecīga.

Dodoties uz Ameriku nedrīkst arī garām palaist tādu lietu, kā lielāko pasaules ūdenskritumu – Niagāras ūdenskritumu. Skaties uz to no kuras puses vien gribi, bet tāds zābaks kā es, kas visu dzīvi Latvijā nodzīvojis un neko vairāk kā Ventas rumbu nav redzējis, ir vienkārši sajūsmā. Paņem līdzi ūdens izturīgu kameru ar lielu atmiņu – tici man, noderēs!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s