Grāmatas, ko lasīt, atrodoties ceļā

Daudzi ceļotāji savu pārbraucienu laikā saskaras ar lielu brīvā laika daudzumu. Garas stundas prāmī, mierīgas dienas kempingā, lietains vakars viesnīcā.. Protams, var iet modernā cilvēka bēdīgo ceļu un ieurbties savā datorā vai tālrunī, bet atcerēsimies, ka ceļošana nozīmē dzīvesveida maiņu – kaut vai uz dažām dienām – , tāpēc ir īpaši vērtīgi šo laiku izmantot, lai sevi bagātinātu. Ceļošana ir brīnišķīgs laiks, lai lasītu grāmatas. Dažas no tām var pat labi “saslēgties” ar paša šībrīža notikumiem. Taču rodas jautājums – ko īsti lasīt? Taisnību sakot, lasīt var jebko, taču ir dažas grāmatas, kuras ir īpaši patīkami lasīt, atrodoties ceļā – tās it kā papildina Tavu ceļošanas pieredzi un parāda, ka tāda lietu kārtība ir pastāvējusi un pastāvēs vienmēr. Šeit trīs manas mīļākās grāmatas, ko esmu lasījis, atrodoties ceļā.

  1. Džeks Keruaks “Ceļā”

Džeka Keruaka – amerikāņu bītu paaudzes rakstnieka – populārākais romāns tiek uzskatīts par autostopētāju “bībeli”, Grāmata vēsta par autobiogrāfiskiem notikumiem – Keruaka autostopa ceļojumiem piecdesmitajos gados cauri ASV uz Meksiku. Runā, ka Keruaks, pārrodoties mājās, darbu sarakstījis apziņas plūsmā, ievietojot rakstāmmašīnā vienu papīra rulli un to aizpildīdams “vienā piegājienā”. Cik tas ir patiesi vai nē – katram pašam spriest, taču “Ceļā” neapšaubāmi piemīt savs ritms, sava trauksmainība. Tur ir viss – džezs, narkotikas, alkohols, sezonas darbi un nejauši ceļā sastaptie. Must read ikvienam ceļotājam.

2. Aksels Munte “Stāsts par Sanmikelu”

Aksels Munte pēc profesijas bija ārsts. Ārsts, kurš jaunībā nonācis Kapri salā Itālijā, šajā vietā iemīlējās tik ļoti, ka nespēja pienācīgi dzīvot, iekams tur neatgriezās un neuzbūvējis savu villu. Šis ir romāns par pašaizliedzību un cilvēkmīlestību, kas iegūst īpašu jēgu, ja ceļojot sastopies ar sastapto ļaužu labvēlību. Sanmikeles nams, starp citu, Kapri salā atrodas joprojām.

3. Kurts Vonnegūts “Kaķa šūpulis”

Vai esat kādreiz dzirdējuši par rakstnieka Vonnegūta izdomāto Bokononisma reliģiju? Pamatdoma ir vienkārša – dzīvē viss notiek ar mērķi. Cilvēki, kurus sastopam ir sūtīti, lai kopīgi īstenotu mums noteikto mērķi. Liekas komiski, taču šis koncepts iegūst ideālu pamatojumu, kad ceļo un likumsakarīgas nejaušības piedzīvo ik dienas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s