Vieglas mugursomas noslēpums

Laba un ietilpīga mugursoma ir katra kārtīga ceļotāja labākais draugs un vispār veiksmīga ceļojuma pamats. Tomēr jāņem vērā ne tikai pašas mugursomas kvalitāte, bet arī tās svars, tā kā es uzskatu, ka labs ceļotājs ir ne tikai piedzīvojumu kārs un bezbailīgs, bet arī apdomīgs, vismaz tiktāl, cik to var attiecināt uz savas somas smagumu, kas reizē arī nozīmē to, cik daudz lieka vai lietderīga sloga tu grasies uzlikt savam ķermenim. Tad nu, lūk, neliels ieskats tiem, kuri meklē iedvesmas un idejas, lai, cik vien tas ir iespējams, samazinātu savas mugursomas svaru un apjomu, tajā pašā laikā, paņemot līdzi visas svarīgākās ceļojumam nepieciešamās lietas un piederumus.

  1. Veido sarakstu un apsver to vairākkārt. Šis noteikti būtu fundamentālākais no padomiem, ko var dot un kurš principā nosaka to, cik noderīgi Tev šķitīs zemāk sniegtie padomi. Kārtīgi apdomā sava topošā ceļojuma gaitu un esi kritisks(-a) pret to. Vai tiešām esi pārliecināta, ka tā smalkā, spīguļojošā vakarkleita kaut kādā veidā izrādīsies noderīga? Vai tiešām tev nepieciešams tik daudz apakšveļas (vai tomēr vienkārši ir iespējams rast veidu, kā to mazgāt biežāk). Un varbūt iespējams iztikt bez kosmētikas? Jo kritiskāk un reālistiskāk tu paskatīsies uz visām vajadzībām, kuras Tev varētu rasties, esot ceļojumā, un jo vairāk alternatīvu tu apsvērsi, jo vieglāk nonāksi pie atziņas, ka patiesībā daudzas no sākotnēji šķietami būtiskām lietām nav nemaz tik svarīgas. Apsver prioritātes un pieturies pie tām. Plāno ar apdomu. Ja tomēr esi pārāk haotiska personība, izmanto kādu no alternatīvām plānošanas un oranizēšanas metodēm.

index

  1. Uzstādi sev svara limitu un centies pieturēties pie tā. Apsver prioritātes un noskaidro, kuras no būtiskākajām lietam būs vissmagākās. Plāno ar apdomu. Tālam pārgājienam nekurienē par vairākiem zeķu pāriem un trim džemperu kārtām noderīgāka tomēr būs telts un kāds lieks kilograms sausās pārtikas, kurpretī apmeklējot kūrortpilsētas vai vasaras festivālus, visticamāk, nebūs nepieciešams stiept līdzi zābakus gariem pārgājieniem. Apdomā to, cik daudz fiziski esi gatavs un spējīgs nest. Protams, ir vēl arī grūtakais ceļš kā nonākt pie šīs atskārsmes un to atzīst daudzi pieredzējuši ceļotāji – pēc vienas vai pāris ceļojumiem, kuros Tev visu ceļu nācies stiept lieku un patiešam nevajadzīgu smagumu, (cerams) tiek gūta mācība turpmākajiem ceļojumiem.

320px-scales_pack_light

  1. Ja ceļojat ar kādu kopā, noteikti kopīgi arī saplānojiet līdzi ņemamo lietu sarakstu. Iespējams, jums ir viens un tas pats telefona modelis, tādēļ nav nepieciešams ņemt katram savu lādētāju. Ja ceļojuma laikā Jums patīk lasīt, paņemiet katrs pa grāmatai un pēc tās izlasīšanas samaintieties. Vai vēl vieglāks variants – iegādajieties e-lasītāju!
  1. Pērciet higiēnas preces mazos tilpumos. Ja reiz ir grūti atteikties no šampūna un kondicioniera, vismaz nestaipiet līdzi lielās pudeles, kuras tāpat nav iespējams iztērēt, ja nu vienīgi nedodaties ilgtermiņa ceļojumā vairāku mēnešu garumā. Praktiski jebkurā higiēnas preču veikalā tagad iespējams iegādāties mazizmēra šampūnus, ziepes, dušas želeju u.c. higiēnas preces, kas ļauj jums tās ne tikai paņemt līdzi lidmašīnā, bet arī ievērojami atbrīvo vietu mugursomā.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s